Zaznacz stronę

O NAS

KAWA TO NASZ ŚWIAT I NASZE ŻYCIE

Zaczęło się od kawy i miłości do jedzenia. Kawę kochaliśmy od zawsze. Smak i aromat „małej czarnej” przypomina nam szczęśliwe chwile, rozmowy przy stole i spotkania ze wspaniałymi ludźmi, których mieliśmy możliwość poznać.

Stół! To wokół niego toczy się życie 🙂 Towarzyszy spotkaniom rodziny i przyjaciół. Jest miejscem żywych rozmów. Skrywa wiele tajemnic 🙂 Według nas przy stole właśnie ludzie się do siebie zbliżają!

LOKAL DWÓCH TAKICH

Pomysł na stworzenie miejsca w którym nasi goście mogliby czuć się jak u dobrych znajomych istniał od zawsze. Serwowanie zdrowego, rozbudzającego zmysły jedzenia (w przystępnych cenach) oraz najlepszej jakości wyselekcjonowanych, świeżo palonych ziaren arabiki z całego świata to było marzenie!

Pewnego dnia nadszedł czas, aby pasje stały się sposobem naszego życia. Zaczęliśmy tworzyć lokal. Najważniejsze było dla nas wspaniałe jedzenie, bardzo dobra kawa i mnóstwo uśmiechniętych ludzi! Zależało nam na tym, aby nasi goście i przyjaciele czuli wyjątkowy klimat odnosząc wrażenie, że przyszli do kogoś znajomego. Chcieliśmy, aby rozsiadali się wygodnie w fotelu, czy na kanapie i spędzali czas tak, jak lubią.

Sami remontowaliśmy każdy fragment lokalu, odkrywając możliwości, jakie daje to miejsce. Zaczęli pojawiać się pierwsi stali goście. Bardzo nam kibicowali, trzymali kciuki i służyli dobrymi radami 🙂 Za naszym barem stanęli ludzie, którzy nie tylko znają się na kawie, ale są prawdziwymi pasjonatami. Skomponowaliśmy menu, które składa się z naszych ulubionych potraw. Proponujemy dania zdrowe, street foodowe, bez polepszaczy i konserwantów, bez tłuszczy palmowych. Uwielbiamy mieszać smaki i aromaty! Dlatego nieustannie rozwijamy ofertę rozpieszczając podniebienia naszych gości.

CATERING DWÓCH TAKICH

Uwielbiamy robić imprezy!  Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywaliśmy już wiele lat wcześniej. Zajmowaliśmy się nie tylko cateringiem, ale całym event marketingiem.

Nasza działalność cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych dotychczasowych klientów. Osób, które wiedziały, jakie mamy pasje i talenty 🙂 Szybki wzrost zapotrzebowania na nasze usługi zainspirował nas do stworzenia obszaru dedykowanego obsłudze cateringowej oraz budowy profesjonalnej kuchni i zaplecza.

Uwielbiamy dobrą kuchnię! W tej chwili przygotowujemy specjalne oferty małych i dużych imprez biznesowych, spotkań przyjacielskich, przyjęć okolicznościowych. Obsługujemy bankiety, imprezy plenerowe, przerwy lunchowe i kawowe, konferencje. Oferujemy również nasz lokal, w którym może ucztować 40 osób.

Każde nasze przedsięwzięcie ma swoje specjalnie, spersonalizowane menu, które układamy według potrzeb i życzeń organizatora. Bazujemy na własnym doświadczeniu, profesjonalnej i uprzejmej obsłudze oraz smaku najwybitniejszych szefów kuchni z którymi współpracujemy.

To, co robimy daje nam mnóstwo możliwości i zadowolenia. Tą radością chcemy dzielić się z Wami.

PALARNIA KAWY DWÓCH TAKICH

O kawie wiemy naprawdę wszystko. Najlepsze na świecie plantacje kawowców poznaliśmy podczas podróży po Brazylii. Nauczyliśmy się wypalać kawę, poznaliśmy tajniki tej sztuki i zraziliśmy się tą pasją.
Nasze ziarna przechodzą proces starannej selekcji. Wypalane są metodą tradycyjną, która polega na stosowaniu małych wsadów (do 8 kg) oraz pełnej kontroli prażenia (w ciągu 35-40 min). Dzięki temu z ziaren udaje się nam wydobywać odpowiednie walory smakowe. Bardzo długo dopracowywaliśmy technologię prażenia, dzięki której kawa nie ma goryczy i kwaśności.

Dla nas prażenie ziaren kawy to filozofia, to proces mistrzowski, w którym od głównego roastera, czyli osoby wypalającej kawę zależy to, czy produkt będzie doskonałej jakości. Jesteśmy po to, abyście poznali zalety świeżo palonej kawy – o niezwykłej intensywności smaku i aromatu – docenianej zarówno przez miłośników mocnego espresso, jak i amatorów alternatywnych metod parzenia.

Naszą specjalnością są kawy single origin – z jednego zbioru i jednego gatunku, który pochodzi z konkretnej uprawy w danym regionie. Największą zaletą kawy speciality jest identyfikowalność. Możliwość dokładnego poznania skąd pochodzą ziarna kawy, którą pijesz.
Koneserzy szczególnie uwielbiają kawę speciality, ponieważ pozwala doświadczyć lokalnych smaków – jak natura i powietrze w danym regionie ukształtowały drzewa kawowe i uformowały smak ziaren kawy, jaka nuta smakowa dominuje w małej, określonej części świata.

W przeciwieństwie do kaw z mieszanki ziaren, kawy speciality zupełnie się od siebie różnią. Bardzo trudno jest pomylić kawy z różnych regionów. Ziarna każdej z nich mają inne nuty – od słodyczy karmelu, świeżych ziół i przypraw po nuty owoców i kwiatów.

Single zyskują popularność wśród osób, które pragną czegoś więcej, niż tylko napoju, który pobudzi. Oferujemy całe bogactwo smaków, pozwalające odkryć mnóstwo niuansów, a przede wszystkim dających radość obcowania z produktem, który jest jedyny w swoim rodzaju!

DO ZOBACZENIA W DWÓCH TAKICH!

To, co robimy daje nam mnóstwo możliwości i zadowolenia. Tą radością chcemy dzielić się z Wami.

Chcemy być dla Was! To ludzie tworzą miejsce.

Chodźcie na Krakowskie Przedmieście 11, to dobry adres 🙂

© 2018 Dwóch Takich

Dwóch Takich
Krakowskie Przedmieście 11
00-068 Warszawa